מכירת רכב לפירוק

מכירת רכב לפירוק אפשרית למעשה בעבור כל בעל רכב המעוניין בכך, אולם מטבע הדברים מטרותיו וייעודו של רכב המיועד לפירוק מעניקות תג מחיר שונה לרכב זה מאשר לרכב המיועד לעוד שנים ארוכות של שימוש. בעל רכב תקין בטווח גילאים סביר אשר יכול לזכות למחיר שוק ראוי בשוק החופשי מטבע הדברים לא יבחר לבצע הליך מכירת רכב לפירוק.

תהליך זה מיועד לבעלי רכבים ישנים, בעלי פגמים וליקויים מהותיים אשר איבדו את ערכם בשוק החופשי. גיל הרכב אינו הפרמטר החשוב היחיד ולעתים גם רכבים בעלי שנתון חדיש למדי ימצאו את עצמם בדרך למגרשי הפירוק, וזאת עקב תאונת דרכים שעברו, פגיעה מהותית בשלדה, ירידת ערך קיצונית או הכרזת מצב טוטאלוס על ידי חברת הביטוח.

חשוב לדעת כי בעלי רכבים המכוסים בפוליסת ביטוח מקיף אל מול חברות הביטוח, ורכבם הוכרז כטוטאלוס, לא יהיה זכאים לשימוש ברכב בעבור מכירת רכב לפירוק. מבוטחים אלו יזכו לפיצוי מחברת הביטוח ואילו הרכב שהוכרז כלא כשיר לעלות שוב על הכביש יהפוך לרכוש חברת הביטוח. מסיבה זו ועל מנת להשיב בחזרה ולו מקצת מן העלויות גם חברות ביטוח הרכב מתנהלות אל מול מגרשים העוסקים בקניית רכבים לפירוק.

בעבור בעל הרכב מדובר בתהליך נוח ומהיר במיוחד. בהחלטה של רגע ובו ביום יוכלו לזכות לתשלום במזומן על רכבם. לא יהיה צורך בפרסום בעיתונות המקומית, באתרי היד השנייה או בנשיאת שלט למכירה על גב הרכב. גם לא יהיה צורך בעומס של טלפונים ושאלות, לקוחות פוטנציאלים המביעים אכזבה ממצב הרכב ו/או חזותו החיצונית ומנצלים זאת להפחתת המחיר ובוודאי לא לטיולים עם המתעניינים אל המוסכים לבדיקה אשר תקבע את הליקויים הרבים.

מכירת רכב לפירוק היא שיטה נוחה בהרבה כאשר בעל הרכב מגיע בעצמו אל קונה הרכבים, זה אומד את מחיר הרכב על פי פרמטרים של גודל ומשקל (לטובת גריטה ומחזור בעבור תעשיית הברזל) ופרמטרים של ערך חלקי החילוף ברכב, ומבצע את העסקה במזומן ובמקום.

במקרים רבים בעלי רכבים ישנים ופגומים במיוחד מותירים את הרכב חונה בנקודה מסוימת ללא יכולת להזיז אותו, לעתים בשל תקלה טכנית או מכנית שכבר לא כדאי לתקן ולעתים פשוט כי הרכב שאינו בשימוש לא זכה לחידוש רישיון הרכב ו/או הביטוח עבורו. במקרים כאלה פניה אל קונה הרכבים לצרכי פירוק היא התשובה. הקונה יגיע למקום בעזרת רכב גרירה, ועם השלמת העסקה על פי הפרמטרים האמורים יזכה לתשלום במזומן במקום ולפינוי הרכב. חשוב לדעת כי רכב החונה על רחוב או בשטח ציבורי לאורך זמן נחשב למפגע ועשוי לחשוף את בעליו לדו”חות ולדרישת פינוי מטעם הרשות המקומית. פינוי באמצעות מכירת רכב לפירוק הוא הדרך הכלכלית ביותר לעשות זאת.

מכירת רכב לפירוק
דרגו את הפוסט

צרו קשר עוד היום