קניית רכבים לפירוק

קניית רכבים לפירוק הפכה לשוק פורה בשנים האחרונות, כאשר לצד התועלות להם זוכים המוכר והקונה כאחד מתווסף גם יתרון אקולוגי המיטיב עם הסביבה כולה. שילוב בין נוחות ויעילות של תהליך המכירה, בירוקרטיה המתנהלת במהירות וללא מכשולים ותגמול כספי הוגן להם זוכים בעלי הרכבים העומדים למכירה, הפכו את שוק קניית הרכבים לפירוק לשוק בעל ביקוש העולה כפורח, ומאפשר לקונים רכבים למטרה זאת הן להתפרנס בכבוד והן לתרום תרומה של ממש לסביבה.

אילו רכבים מיועדים לפירוק?

סוגי הרכבים המיועדים לפירוק הם רבים: החל מרכבים ישנים מאוד אשר עלות התחזוקה שלהם הפכה גבוהה ולא משתלמת, הן רכבים בעלי ליקויים רבים אשר כלכלי יותר להיפטר מהם מאשר להשקיע את הנדרש על מנת להפוך אותם לשימושיים, הן רכבים חדישים אשר עברו תאונת דרכים ומוכרזים על ידי חברת הביטוח כבלתי כשירים לעלות חזרה על הכביש.

כיצד מתבצע התהליך?

תהליך קניית רכבים לפירוק מתבצע אל מול קונים ייעודיים אשר זהו תחום עיסוקם. קוני הרכבים מחזיקים במגרשים מוסדרים אליהם ניתן להגיע עם הרכב ולסגור את העסקה, במזומן, במקום. הערכת שווי הרכב תתבצע על ידי הקונה בהתאם למצבו, ערך חלקי החילוף שלו וכמות החומר אותו יוכל להעביר למחזור לאחר פירוק הרכב. הקונה יזכה לתשלום הוגן במקום, ללא צורך להוציא את הרכב לבדיקה חיצונית של מוסך, כאשר פגמים כגון מכות וחבטות ואפילו פגמים טכניים לא ימנעו מהקונה לרצות ברכב ולשלם עליו, מאחר וזה אינו צפוי לעלות שוב על הכביש.

כאשר הרכב נמצא כמיועד לפירוק לא יהיה צורך בהעברת בעלות כי אם בתהליך קצר של הורדת הרכב מהכביש אל מול משרד הרישוי. באופן זה הרכב לא יידרש בהמשך לתשלומי אגרת רישוי ואחרות.

האם הליך פירוק הרכבים הוא בטיחותי?

במגרשי קניית רכבים לפירוק מכונאי רכב מורשים בלבד הם העוסקים במלאכת הפירוק המורכבת. הפירוק מתבצע בתנאים מוקפדים ותוך הקפדה על הנחיות בטיחות. חלקים מכניים בניהם מנוע, תיבות הילוכים, מצבר, מצמד, תיבת גיר ואחרים מפורקים ונמכרים כחלקי חילוף למוסכים כמו גם אבזור וחלקים חיצוניים: מושבים, פלסטיקה, מראות ופנסים. ייצור של שוק חלקי חילוף מיד שנייה למוסכים משפיע לטובה על תעשיית הרכב כולה ומוריד את מחירי התיקונים בהמשך.

מחזור

מחזור ואקולוגיה הם מושגים המובילים את השיח הציבורי במאה העשרים ואחת. הצורך בהגנה על כדור הארץ ובהפחתת תהליכי ייצור מזהמים וייצור פסולת  מביאים לחשיבה של רשויות וממשלות בעולם כולו. מסיבה זו זוכה תהליך קניית רכבים לפירוק לתמיכת הממשלה, וזאת בשל תוספת משמעותית של חומר המועבר לתעשיית הברזל מדי שנה. לאחר פירוק כל אביזרי הרכב מתוכו הרכב יעבור תהליך גריטה ויהפוך לחומר ברזל גולמי אשר יימכר לתעשיית הברזל, מה שיפחית בהכרח תהליכי ייצור מזהמים והצטברות פסולת ברזל ממנה לא ניתן להיפטר.

קניית רכבים לפירוק
דרגו את הפוסט

צרו קשר עוד היום