קניית רכב בתשלומים

כיום, בתקופה בה המצב הכלכלי בכל העולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט, איננו מזהיר, הצרכנים מעדיפים לבצע פעולות שונות על מנת לצמצם את הוצאותיהם ולהשאיר את החשבון בנק שלהם מעבר למצב של מינוס.
דבר זה נעשה באמצעות כמה דרכים, אחת מהן, היא פריסה לתשלומים של המוצר אותו קנו, על פני מספר חודשים, כדי לא לשלם את כל הסכום בבת אחת וכך להיכנס למינוס מיידית בסניף הבנק שלהם, דבר שיחסום את הצרכנים מלרכוש עוד דברים שנחשבים לחיוניים יותר.
עניין התשלומים לא פסח גם על נושא רכישת רכב, כיום, חברות מציעות לשלם את הסכום על האוטו בפריסה לתשלומים, דבר אשר מאפשר לצרכנים שעד היום לא יכלו להרשות לעצמם רכב מסוים או רכב בכלל, כי כך הם משלמים את כל הסכום מעט ממנו חודש בחודשו ולא את כולו בבת אחת.
וכך הצרכנים מונעים מעצמם שתי מצבים:
1. בקשת הלוואה מהבנק לצורך רכישת הרכב.
2. חיסכון של סכום מסוים, עד שמגיעים לסכום שאיתו אפשר לרכוש את הרכב הרצוי.
בנוסף, עד היום, אנשים שלא בידם מספיק כסף לרכוש רכב היו מסתפקים ברכב ישן יד שנייה, אם לא יותר, ובסופו של יום, מצאו את עצמם בבור יותר עמוק, הווה אומר, שילמו יותר על תיקונים ותחזוקה של הרכב וכך יצא שבמילא הם הוציאו כסף רב על הרכב אך כמעט בלי ליהנות ממנו.

מהם היתרונות בקניית רכבים בתשלומים?

מהרגע שנפתחה האפשרות לשלם בתשלומים על רכב, נגלה בפני הצרכנים מגוון של רכבים באיכות טובה מאוד ואף חדשים לגמרי שאותם הם יכולים לרכוש.
כל זאת ע”י תשלום מסוים שנקבע מראש על הרכב עצמו.
חברות הליסינג, הם אלו שמציעות את האופציות המשתלמות ביותר בקניית רכבים, אם חשבתם לקנות אוטו ששכיח אצל חברות הליסינג, עדיף לכם לרכוש רכב כזה דווקא מחברות הליסינג, כי הם יתנו את התנאים הטובים ביותר ואף הנחה משמעותית לאין ערוך לעומת היבואן, במקרים מסוימים שבהם היבואן יאמר לכם שהדבר איננו אפשרי, חברת הליסינג תקבל אתכם בזרועות פתוחות ותאמר לכם את ה”כן” שכל כך רציתם לשמוע.
ישנם אנשים שבגלל בעיות ברכישת רכב היו צריכים להתמודד עם קשיי התחבורה הציבורית, שהיא לא הכי מפותחת, בלשון המעטה, בארץ ביחס לאירופה ששם יש רכבות תחתית משופרות וכדומה, מעבר לכך, שהרכב מעניק נוחות הוא גם סוג של סמל סטאטוס לנהג עצמו.
כאשר קונים רכב בתשלומים ישנו יתרון גדול נוסף לרוכש, כאשר אתה קונה ישירות מהיבואן ומשלם באופן חד פעמי את כל הסכום, במידה וישנן בעיות (למרות שיש אחריות) שילמת כבר את הכסף, העסקה גמורה, יותר קשה לדרוש את מה שמגיע לך, לעומת זאת כאשר את משלם בתשלומים, הכוח נמצא עדיין בידיים שלך מכיוון שמקרה הכי גרוע בו לא קיבלת ע”פ חוק את מה שמגיע לך בתמורה לכסף, אתה יכול לאיים בעצירת התשלומים מה שבהכרח יזרז את הפעולות מצד החברה שממנה קנית את הרכב, פעולות שיעקפו את כל הביורוקרטיה ויאפשרו לך לקבל את מה שמגיע לך במסגרת הסכום ששילמת.

קניית רכב בתשלומים
5 (100%) 1 vote