איזו אחריות תקבלו על מצבר חדש?


איזו אחריות תקבלו על מצבר חדש?

מצבר חדש הוא לא מוצר זול במיוחד. אם תרצו לקנות מצבר חדיש של חברה יצרנית מובילה עם משך אחריות ארוך, תיאלצו לשלם מחיר שיכול להגיע ל-1,000 עד 2,000 ₪. החלפת המצבר היא פעולה שיש לעשות כל שנתיים-שלוש בממוצע. לטווח ארוך, ההוצאה על מצברים ברכב יכולה להצטבר לסכום לא מבוטל.

כאשר אתם קונים מצבר לרכב מומלץ להעזר בשירות החלפת מצבר עד הבית ולחסוך בזמן יקר להגיע פיזית למוסך, שירות זה זמין עבורכם באתר לירון מצברים 24 שעות ביממה.

בעלי רכבים שרוצים להפחית בהוצאות קונים לעתים מצברים משומשים. מצברים אלה הם זולים בהרבה, אך לקניה שלהם יש כמה חסרונות. החסרונות הבולטים קשורים לאורך החיים העתידי שלהם וגם לשאלת האחריות. מאחר ונושא האחריות הוא חשוב ביותר בקנייה של מצבר, הכנו עבורכם מדריך קצר שיענה על שאלות נפוצות בנושא זה.

למה חשוב שתהיה אחריות על המצבר החדש?

הסיבה הראשונה שבגינה חשוב לקבל אחריות על מצבר חדש היא שכמו כל מוצר אחר – יכולות להתגלות תקלות במצבר. המצבר, שאמור להחזיק כמה שנים, יכול להתרוקן פתאום לאחר כמה חודשים. במידה והמצבר החדש מתרוקן ואין אפשרות להטעין אותו מחדש – מדובר בתקלה. במקרה כזה אין שום סיבה לקנות מצבר חדש במקומו, אלא יש לממש את האחריות שניתנה עליו.

כאמור, מכיוון שמצבר הוא מוצר חשמלי, יכולות תמיד לקרות בעיות שתפגענה באורך החיים שלו. אם תקלה כזאת מתרחשת בתוך תקופת האחריות, תוכלו לקבל מצבר חדש ללא עלות נוספת.

בנוסף לכך, קבלת אחריות על מוצר שקונים מהווה גם חותמת מסוימת של אמינות. האמינות נובעת מהביטחון של החברה שמספקת את המצבר בכך שלא יתעוררו בו תקלות בתקופה זו. הדבר נכון באופן כללי לכל מוצר שקונים ונכון גם באופן ספציפי לתחום המצברים והרכב.

משכי אחריות מקובלים למצברים

ישנן כמה תקופות אחריות מקובלות שניתנות על מצברים חדשים. בדרך כלל האחריות תהיה לתקופה של 12 חודשים, 20 חודשים או 24 חודשים.

המחיר של המצבר מושפע ממשך תקופת האחריות הניתנת עליו. מצברים עם אחריות לשנתיים יהיו תמיד יקרים יותר ממצברים עם אחריות לשנה.

רוצים לדעת כמה עולה מצבר לרכב? המחירים נעים בין 350 שקלים ויכולים להגיע עד 1000 שקלים, כמובן שלאחריות יש השפעה על המחיר.

האם ישנה אחריות על מצברים משומשים?

אחת מהסיבות שמומלץ להימנע מרכישת מצברים יד שניה היא שאין עליהם בדרך כלל כל אחריות. כך, בנוסף לסיכון המסוים שיש בקניית מוצר משומש – חייו עלולים להיות קצרים וגם אין עליו שום אחריות. מדובר בסיכון לא קטן כאשר מדובר במצבר.

לסיכום

אם אתם רוצים לחסוך כסף, לא כדאי לעשות זאת דווקא כאשר רוכשים מצבר. עדיף לשלם יותר ולקבל תקופת אחריות מקסימלית. תקופת האחריות מהווה חותמת של אמינות של המוצר וכן יעילה במקרה שבו ישנה תקלה במצבר. כאשר קונים מצבר משומש, לא נקבל עליו בדרך כלל אחריות. לכן תמיד עדיף להשקיע ולקנות מצבר חדש עם אחריות מאשר לקחת סיכון עם קניית מצבר משומש מיד שניה.

התגובות סגורות