רכבים- כלי רכב שונים


רכבים הם עולם שלם, וכוללים כלי רכב מסוגים שונים, המשרתים למטרות שונות, בדגמים מגוונים והמתחדשים כל הזמן. רכבים כוללים כלי רכב צבאיים, משוריינים, אוטובוסים, אופנוענים, מוניות, מכוניות ועוד.

ניתן להשיג רכבים בקנייה או בהשכרה. קשה לתאר את העולם פעם ללא רכבים. כיום, אין כמעט משפחה שאין בבעלותה לפחות כלי רכב אחד.

רכבים- המכונית

המכונית, היא כלי רכב המיועד לנסיעה על היבשה, והוא בעל גלגלים ומנוע. המכונית פיתחו בתחילת דרכה פתרונות שונים להנעתה, כגון, מנועי בעירה פנימית, מנועי קיטור, מנועים חשמליים ועוד.

הנפוצים ביותר הם מנועי הבעירה הפנימית משני סוגים: מנוע דיזל ומנוע בנזין. המודעות לזיהום האוויר עלתה בשנים האחרונות, ולכן, כיום מיוצרות יותר מכוניות בעלות מנוע חשמלי עם או בלי מנוע בעירה פנימית.

רכבים מסוג המכונית נועדים לרוב עבור הסעת מטען או נוסעים פרטיים או עסקיים, וקיים גם שימוש במכוניות בענף הספורט עבור מרוצי מכוניות.

במאה העשרים החלה להתפתח אופנה אצל שחקני קולנוע מפורסמים וכן אצל עשירים, להשתמש ברכבי יוקרה, כגון הלימוזינה או מכונית על שיכולה להגיע למהירות מעל300 קמ"ש.

רכבי יוקרה אלו נדירים בציבור הכללי עקב מחירם הגבוה, ומטרתם היא בעיקר ליצור רושם על הצופים בהם. לעומת אלו המחפשים יוקרה וסטייל, ראשי ממשלות וכן פוליטיקאים נוסעים לרוב ברכב שרד משוריין או בלימוזינה כדי לנסות למנוע התנקשויות.

התגובות סגורות