רכבים לפירוק


"רכבים לפירוק" הינו מושג שאנו רגילים למצוא על מדבקות פרסום, על מעקות בטיחות בצמתים כשאנחנו עומדים ברמזור אדום.
היות ושיטת הפרסום הזו נראית מאוד זולה וחתרנית, זה נקלט בעיני המתבונן כמספר טלפון של "עבודה בעיניים", כאל מספר שלא היית מתקשר אליו.

באותה נשימה ניתן למנות עוד מספר שמות של פרסום שצצות לנו בצמתים כגון: " צבע ביתך", "לרזות 15 ק"ג בשבועיים" וכדומה, אך כאשר מתקשרים למספר הזה, עונה לכם אדם שמציג את עצמו כאיש עסקים, שנותן לכם הצעה שבמקרים רבים יכולים להיות מאוד אטרקטיבית.

אז מה זה בעצם רכבים לפירוק?

במידה ויש לכם רכב ישן, שכבר יושב שנים בצד ואין לכם כל שימוש בו, זה יכול להיות בגלל תאונה שהוא עבר ולא שווה כבר להשקיע בו, או רכב ישן שכבר מבחינה חוקית לא ניתן להעלות אותו לכביש ולא ניתן לעשות איתה דבר, ניתן למכור את החלקים של האוטו לאותו איש עסקים, ולקבל כסף על כך.
בצורה זו גם נפטרתם מהרכב עצמו ומצאתם משהו חיובי לעשות איתו וגם תרמתם לסביבה, ע"י כך שלקחתם מוצר (חלון, דלת) שבתחילה נועד לכיליון במשך זמן רב בחצר האחורית שלכם (או בחנייה) והפך לשימוש חוזר ע"י כלי רכב אחר.

בעל הרכבים לפירוק נע מאדם פרטי שמשתמש במקום קטן בו הוא מתעסק עם חלקי החילוף קונה אותם, משפצר אותם ומוכר אותם ללקוחות הפוטנציאליים לבין חברות גדולות שמשכירות מגרשים בשביל שיכילו את כל ארגזי המתכת שמוציאים מהמכוניות הישנות ועובדים ממש ע"פ חוק, כמובן שעדיף ללכת לחברות כגון אלו על מנת למנוע הסתבכויות מיותרות.

במידה והחלקים של הרכב שלך יימצאו חסרי תקנה ולא מתאימים לשימוש חוזר, הם יימצאו את עצמם בדרך ל"מזבלה של מתכות" (בהנחה שהחלק עצמו ממתכת), שם הם יותכו ויוחזרו לחומר גלם המקורי שלהם.
בכלל, מתכות נחשבות חומר יקר ערך, את זה ניתן לראות במספר רב של מתכות הנעלמות מהדרכים כגון: עמודי תאורה ממתכת ומעקי בטיחות.
בשורה התחתונה, מומלץ מאוד להשתמש ב"שירותיו" של האיש שמוכן לקנות את החלקים של הרכב שלכם שסתם עומד לו בצד, כי רק כך שני הצדדים מרוויחים

התגובות סגורות