קניית רכבים לפירוק- היתרונות שבמחזור


עולם המחזור מציע פתרונות ואפשרויות מחזור בתחומים רבים ובתעשיות מגוונות, במטרה לייצר סביבה אקולוגית וירוקה יותר, לחסוך בעלויות ייצור ולהטיב עם הקהילה והסביבה ברמה הלוקאלית וברמה הגלובאלית. תעשיית הרכב אינה שונה בהיבט כזה, כאשר פתרון קניית רכבים למחזור נותן מענה הן בהיבט המסחרי והכלכלי למוכר ולקונה גם יחד, והן לסביבה ולקהילה כולה באמצעות תרומה לתהליך מחזור בתעשיית הברזל ובתעשיית חלקי החילוף לרכבים כאחד.

קניית רכבים לפירוק- יתרונות למוכר הרכב

לא כל בעל רכב המעוניין לשדרג או לחילופין להיפטר מן הבעלות עליו ימצא מענה בשוק קניית רכבים לפירוק. רכבים חדישים ותקינים בעלי שווי שוק גבוה ימצאו מענה טוב וכלכלי יותר במכירת הרכב בשוק החופשי, או לחילופין בסוכנויות הרכב העוסקות במכירת רכבים מיד שניה.

יחד עם זאת, כאשר מדובר ברכב ישן, הטומן בחובו עלויות תחזוקה יקרות, פולט מזהמים ורעלנים, ומחירו בשוק החופשי צונח עד לאובדן ערך מוחלט, יוכל בעליו לחסוך זמן וטרחה רבה בעת פניה אל סוחר רכב העוסק בקניית רכבים לפירוק, אשר יאמוד את ערך הרכב תוך בחינת סך החלקים העולה על השלם במקרה זה.

הרכב המוערך באמצעות סוחר רכבים המייעד אותו לפירוק אינו מתייחס לקוסמטיקה ולחיצוניותו של הרכב כמו גם לא לערכו כרכב פעיל ומורשה לנסיעה. סוחר רכבים יאמוד את הרכב על פי איכות ומצב החלפים שיוכל להפיק ממנו כמו גם מכמות הברזל שיופק בגוף הרכב באמצעות הליך גריטה והפקת ברזל גולמי אל תעשיית הברזל בישראל.

בעל הרכב יזכה למחיר הוגן, המשולם במקום, העברת בעלות או הורדה מהכביש אל מול משרד הרישוי על פי צורך, ללא הצורך בפרסום ותהליך הצגה ושיווק של הרכב בשוק החופשי.

קניית רכבים לפירוק- יתרונות לקונה הרכב

סוחר רכבים העוסק בקניית רכבים לפירוק נשען על ההנחה כי במקרה זה סך החלקים שווה יותר מן המוצר השלם. במגרשי הרכבים מועסקים מכונאי רכב מוסמכים אשר מפרקים את הרכב בבטיחות ובאחריות ומפיקים ממנו מערך של חלקי חילוף תקינים הנמכרים למוסכים בישראל, ומהווים חלק ניכר מרווחיותו של סוחר הרכבים.

לאחר פירוק מלא של חלקי הרכב, לרבות זכוכיות, פנסים, חלקי פנים: מושבים ופלסטיקה וכמובן כל חלקי החשמל והמכניקה של הרכב, גוף הרכב העשוי מברזל מועבר לגריטה: מחזור החומר והפיכתו לברזל גולמי המיועד לשימוש מחדש ונמכר לתעשיית הברזל בארץ.

שני אלו יוצרים את מקורות הרווח של קונה הרכבים לפירוק, והופכים את מגרשי הרכבים לעסק רווחי לכל דבר.

קניית רכבים לפירוק- יתרונות לחברה ולסביבה

מעבר ליתרונות העסקה לקונה ולמוכר קניית רכבים לפירוק הוא שוק התורם רבות לקהילה ולסביבה במדינת ישראל.

בהיבט האקולוגי, מחזור חלקי החילוף תורם לצמצום תעשיות ייצור יקרות ומזהמות, ומאפשר שימוש חוזר ומיצוי של חומרים וחלפים יקרים. באופן טבעי הליכי מחזור אלו בדומה להליכי מחזור בתעשיות אחרות, מביא להפחתת זיהום האוויר ושמירה על כדור הארץ.

בהיבט החברתי, מדובר בתעשיית מחזור התורמת לשוק בעלי הרכבים בישראל. קיומו של שוק חלקי חילוף מיד שניה המועברים תדירות למוסכים ברחבי הארץ, באופן טבעי מפחית את עלויות התיקונים במוסך, בזכות היכולת לעשות שימוש חוזר בחלפים תקינים ואיכותיים שפורקו מתוך אותם רכבים. המוסכים נשענים על הזרמת חלקי החילוף הללו על ידי מגרשי פירוק הרכב בישראל, ומפחיתים את עלות התיקונים בהם יש צורך בחלפים, מעלויות התיקון הכוללות של בעלי הרכבים.

ניתן לומר כי שוק קניית רכבים לפירוק בישראל מציע תועלות ויתרון סביבתי וכלכלי לכל הנוגעים בדבר ולציבור הרחב בכלל.

התגובות סגורות