קונה רכבים לנסיעה- יתרונות שוק הרכב מיד שנייה


מכירה של רכב מיד שנייה (או יותר מזה) כרוכה לעתים בלא מעט טרחה ובזבוז של זמן וכסף. פרסום הרכב באמצעי התקשורת, מענה לשיחות טלפון רבות ובשאלות של המתעניינים. פינוי של זמן לצורך הצגת הרכב, בדיקות והתרוצצות, מיקוח בלתי פוסק כנגד רכב בעל בלאי סביר, תקלות כאלה או אחרות או אובדן ערך עקב תאונה במידה והתקיימה כזאת, התרוצצות נוספת לצורך בירוקרטיה והעברת בעלות ובסופו של יום קבלת סכומי כסף מופחתים מערכו האמתי של הרכב.

דרך נוספת להתנהלות עם רכב המיועד למכירה היא באמצעות קונה רכבים לנסיעה, סוכנות/מגרש רכב הרוכשים רכבים מיד שניה במטרה לחדש אותם, להעלות את ערכם ולמכור אותם מחדש בשוק החופשי. סוכנויות רכב אלו בוחנות את הרכב על פי מה שניתן להפיק ממנו והתועלת הגדולה יותר שיוכל להביא ועל פי זאת משוערך מחיר הרכב לטובת התשלום למוכר. מאחר ומרבית האנשים המחזיקים ברכב אינם נוהגים למכור אותו על מנת לשוב לתקופת הנסיעה בתחבורה הציבורית ומבקשים פתרון של רכב חדיש ומתקדם יותר, מדובר בסוג של עסקה נוחה, משתלמת ויעילה, כאשר כל הליך ההחלפה מתבצע תחת קורת גג אחת ואל מול גורם מקצועי.

מכירה רכב אל מול קונה רכבים לנסיעה עשויה להקל רבות על המוכר, הן בהליכים הבירוקרטיים והן בתועלת הכלכלית. פגמים וליקויים ברכב יזכו להרבה יותר תשומת לב ומיקוח מטעמו של רוכש פרטי, מאשר מזו שיזכה לה אצל קונה רכבים לנסיעה. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי רוכש פרטי חייב להביא בחשבון את עלויות התיקון של הליקויים במוסך כמו גם את ירידת הערך העתידית של הרכב בשל כך, בעוד שסוחר רכב הקונה רכבים לנסיעה מביא בחשבון הליך של שיפוץ ושדרוג הרכב, אשר מתבצע במרבית המקרים במגרשי הרכב, על ידי מכונאי רכב מוסמכים המועסקים בו, ללא התלות במוסכים חיצוניים על עלויותיהן המופקעות.

סוכנויות רכב הקונות רכבים לנסיעה או לפירוק, לרוב מאפשרות ללקוח המוכר את רכבו ומעוניין להתקדם לרכב חדש שילוב בין עסקת טרייד אין לעסקת רכישה. סוכנות הרכב רוכשת את הרכב הישן מידי הלקוח, מעמידה את סכום הכסף המוסכם כנגדו כזיכוי ללקוח כמקדמה לעסקת רכישת רכב מתקדם יותר, ובמקרים רבים אף מציעה תנאי מימון נוחים לרכב החדש, תוך שיתוף פעולה עם בנקים ו/או חברות אשראי לצורך זה.

רכישה של רכב מקונה רכבים לנסיעה, מסוכנות מסוג זה, טומנת בחובה יתרונות רבים: מגוון הרכבים המוצעים הוא רב ורחב, הרכבים הנרכשים על ידי הסוכנות עוברים בדיקה ושדרוג מלא על ידי מכונאי רכב מוסמכים, הבדיקה כוללת תוצאות ממוחשבות אמינות בהן ניתן לעיין טרם הקניה- לרבות החלפים והשיפורים שבוצעו ברכב, ובמקרים רבים יזכה הקונה גם לאחריות לתקופה מסוימת על הרכב שנרכש. יתרונות אלו לא קיימים בעת רכישת רכב מיד שניה מאדם פרטי, המתבצעת במזומן בלבד וללא כל אחריות, כנגד בדיקה מקומית ונקודתית המתבצעת בתשלום של הקונה במעמד העסקה.

החדשנות המובילה את המאה העשרים ואחת משפיעה לא מעט גם על האופן שבו אנשים בוחרים להתנהל בשוק העסקי, ברכישה ובקניה של מוצרים יקרי ערך. קונה רכבים לנסיעה או למטרות אחרות הוא מקצוע שנולד מתוך החדשנות הזאת, ותוך ההבנה כי סוכנות ומגרש רכבים מיד שניה, הסוחר בכל סוגי הרכבים ובכל רמות הסטאטוס והמחיר, יכול להעניק ללקוחות טווח רחב מאוד של רכבים מיד שניה, בעסקאות גמישות והוגנות אשר טומנות בחובן יתרונות ורווח לשני הצדדים.

התגובות סגורות